Odatv iki gündür yazıyor… İçişleri Bakanlığından jet soruşturma

Ayhan Bora Kaplan örgütünün 2 numarası olduğu iddiasıyla yargılanan firari Serdar Sertçelik, davada gizli tanık olduğunu açıklayarak, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye darbe yaptığını iddia etti.

Sertçelik, ek ifadeyle AKP yöneticilerinin ismini vermesi için emniyet tarafından zorlandığını öne sürdü.

Konuyla ilgili Odatv, “Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı M7 kendini ifşa etti: ‘Soylu’yu suçlamamı istediler” ve “Ankara Emniyeti’nde neler oluyor: Ses kaydı ortaya çıktı” başlıklı iki haber yaptı.

Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı M7 kendini ifşa etti: ‘Soylu’yu suçlamamı istediler’Siyaset
Ankara Emniyeti’nde neler oluyor: Ses kaydı ortaya çıktıGüncel

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, isim vermeden konuyla ilgili mülkiye müfettişlerinin görevlendirildiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca mülkiye müfettişleri görevlendirilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.”

469 ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeniden Büyük ve Güçlü Türkiye için büyük bir gayretle çalışıyoruz.

İçişleri Bakanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeniden Büyük ve Güçlü Türkiye için büyük bir gayretle çalışıyoruz.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda kendilerine büyük bir destek verdiğini belirten bakanlık, son 10 ayda 15’i uluslararası, 40’ı ulusal, 78’i bölgesel, 36’sı yerel olmak üzere toplamda 469 organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir