Nevşehir Seçim Sonuçları 2024: Nevşehir Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Nevşehir İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları

Nevşehir Seçim Sonuçları – 31 Mart 2024 Yerel Seçim Sonuçları

Nevşehir’de oyların yüzde 100’ü sayıldı. Kazanan aday ve sonuçlar şöyle;

Nevşehir Belediye Başkanlığını İYİ Parti adayı Rasim Arı kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Rasim Arı 29 bin 579, AK Parti adayı Mehmet Savran 19 bin 785 oy aldı.

31 Mart 2024 Nevşehir seçim sonuçları, Nevşehir ilçe ilçe seçim sonuçları, canlı seçim sonuçları ve hangi ilçede hangi partinin adayı önde gibi Nevşehir seçim gündemiyle ilgili tüm gelişmeler anlık ve canlı olarak secim.ntv.com.tr adresinde.

RASİM ARI KİMDİR? 

Nevşehir’de 1975 yılında doğan Rasim Arı, ilk ve orta eğitimini Nevşehir’de, liseyi İstanbul’da tamamladı.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Arı, yüksek lisansını Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde yaptı.

Çeşitli devlet kurumlarında çalışan ve 2019’da AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Arı, görevden alınmıştı.

İYİ Parti’nin adayı Rasim Arı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Nevşehir ilçe ilçe seçim sonuçları:

Merkez Seçim Sonuçları
Acıgöl Seçim Sonuçları
Avanos Seçim Sonuçları
Derinkuyu Seçim Sonuçları
Gülşehir Seçim Sonuçları
Hacıbektaş Seçim Sonuçları
Kozaklı Seçim Sonuçları
Ürgüp Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 Nevşehir Seçim Sonuçları Hangi Aday Önde?

Mehmet Savran Seçim Sonuçları
Rasim Arı Seçim Sonuçları
Ahmet Mümtaz Maden Seçim Sonuçları
Nail Çelik Seçim Sonuçları
Helin Elif Geyik Seçim Sonuçları
Ersel Gürbüz Seçim Sonuçları
Burak Aşıkoğlu Seçim Sonuçları
Bayram Karkın Seçim Sonuçları
Ayşe Gümüş Seçim Sonuçları
Işıl Özdemir Seçim Sonuçları
Mehmet Bilgin Seçim Sonuçları
Yahya Aydın Seçim Sonuçları
Zeycan Kahraman Seçim Sonuçları
Nadi Kaynak Seçim Sonuçları
Adnan Doğu Seçim Sonuçları
Fatma Altuntaş Seçim Sonuçları
Merve Işık Seçim Sonuçları

OY PUSULALARI NE RENK?

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası “beyaz”, il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula “turuncu”, belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası “mavi”, belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise “sarı” renkli olacak.

OY KULLANMA İŞLEMİ SAAT KAÇTA BİTECEK?

Güneşin doğuş ve batış saatlerine ilişkin değerlendirmelere göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerinde oy verme işlemi saat 16.00’da biterken; diğer illerde oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar devam edecek.

BÜYÜKŞEHİR OLMAYAN İLLERDE NELER İÇİN OY VERİLECEK?

Büyükşehir olmayan illerde ise “il genel meclisi üyeliği”, “belediye başkanı”, “belediye meclis üyeliği” ve “muhtarlık ve ihtiyar heyeti” için oy verilecek.

ÖNCE HANGİ OYLAR SAYILACAK?

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık, seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

PARTİLERİN OY PUSULASINDAKİ YERLERİ

Seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlendi. Kuradaki sırayla oy pusulasında partiler şöyle sıralandı:

Millet Partisi 26, MHP 31, HÜDAPAR 20, Yeni Türkiye Partisi 17, Gelecek Partisi 16, Sol Parti 3, Hak ve Özgürlükler Partisi 21, Memleket Partisi 5, Aydınlık Demokrasi Partisi 30, Demokratik Sol Parti 7, Adalet Birlik Partisi 23, Emek Partisi 19, Halkın Kurtuluş Partisi 13, Güç Birliği Partisi 25, Milli Yol Partisi 27, AK Parti 1, Yeniden Refah Partisi 8, Zafer Partisi 12, CHP 18, Ocak Partisi 22, Vatan Partisi 35, Saadet Partisi 34, Anavatan Partisi 6, Türkiye İşçi Partisi 32, Bağımsız Türkiye Partisi 15, Anadolu Birliği Partisi 11, Genç Parti 29, Demokrat Parti 24, Adalet Partisi 28, Demokrasi ve Atılım Partisi 33, İYİ Parti 2, Büyük Birlik Partisi 4, Türkiye Komünist Partisi 10, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 9, Türkiye Komünist Hareketi 14.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir